Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Pořídili jste si na zahradu bazén a přemýšlíte, zda na něj pořídit plachtu. Někomu se zdá, že je plachta zbytečnost. Určitě to tak však není. Zakrytí bazénu pomocí plachty je nezbytnost. Bazén díky plachtě bude v mnohem lepším stavu. Kvalitní plachta totiž prodlužuje životnost samotného bazénu a každoročně také kvalitu vody. Navíc pod plachtou se vám bude voda lépe ohřívat. Kvalitní plachty navíc neslouží jen jako ochrana před znečištěním, ale také jako bezpečnostní prvek. Ten zabrání vašemu dítěti nebo zvířeti spadnout v nestřežený okamžik do bazénu. Speciální krycí plachty jsou opravdu pevné a unesou i několik desítek kilogramů bez toho, že by se protrhly. Vybírat přitom můžete z několika variant plachet.

Kvalitní plachty

Solární plachta pro teplejší vodu

Chcete, aby voda ve vašem bazénu byla opravdu teplá? Pak je vhodné si pořídit solární plachtu. Ta zabrání přílišnému ochlazování vody v nočních hodinách. Současně také zabraňuje odpařování vody. Pokud máte v bazénu ohřev vody, je plachta ještě účinnější. Na první pohled vypadá plachta obyčejně. Má však tepelně-izolační vlastnosti. Solární plachty však nejsou vhodné na dlouhodobé užívání. Na dlouhodobé zakrytí bazénu se používá kvalitní krycí plachta.

 

Krycí plachta na všechny typy bazénů

Ať už je váš bazén zapuštěný do země nebo máte bazén nadzemní, můžete si na něj pořídit kvalitní krycí plachtu. Díky ní se do vody nedostanou nečistoty a také zabráníte odpařování vody v horkých dnech. Současně však pořídíte také bezpečnostní prvek. Plachta udrží klidně i vaše dítě, které na ní nedopatřením spadne. Pokud si navíc vyberete plachtu s odtokovým sítkem, budete mít jistotu, že napadaná voda se dostane do bazénu a nečistoty zůstanou na povrchu. Tedy přesněji řečeno v sítu. Vybírat můžete z několika barev a také jejich kombinací. A je zcela jedno, jestli máte bazén kulatý, hranatý nebo třeba nepravidelného tvaru. Plachtu si totiž můžete dát vyrobit přímo na míru.

 

Zimní zakrytí bazénu

Kromě klasických krycích plachet a solárních plachet si můžete pořídit také plachtu na zimní období. Pod takovými plachtami můžete nechat vodu a budete si jisti, že nedojde k jejímu znečištění ani znečištění bazénu. Odzimování tak bude mnohem jednodušší. Pokud si však pořídíte kvalitní krycí plachtu, bude vám sloužit po celý rok a žádnou speciální zimní plachtu už nebudete potřebovat. Plachty jsou totiž vyráběné z materiálů nejvyšší kvality a spoje jsou vytvořené vysokofrekvenčním svařováním. Jsou tedy nejen estetické, ale také voděodolné a nerozdělitelné.

 

Krycí plachta zastaví i děti

Pokud máte doma malé děti, jistě zvažujete, jak bazén co nejlépe zabezpečit. Ano, rodiče mají oči všude, ale stane se, že dítko nepozorovaně pronikne na zahradu v nestřežený okamžik. Pak je dobré mít jistotu, že se mu nemůže nic stát. Bazén je tedy dobré mít vždy zakrytý. Pokud nechcete pořizovat přímo zastřešení, pořiďte si kvalitní plachtu.

 

Zatímco obyčejná bublinková plachta by dítě na hladině neudržela, kvalitný vysocepevnostní plachty na bazén jsou zcela bezpečné. Dítko po takové plachtě může klidně přejít nebo si doběhnout pro zatoulaný míč. Nic se mu nestane. Přejde tak, jako by šel po trampolíně. S nadsázkou. Plachta je totiž napnutá a má vysokou nosnost. Dítě tak plachtu rozhodně neprotrhne.

 

Stejně tak jako děti jsou pochopitelně v bezpečí také zvířata. Ať už máte doma kočku, malého psíka nebo větší psí plemeno. Nosnost vysocepevnostní plachty na bazén je 100 kilogramů na metr čtvereční. A to je opravdu mnoho. Vy tak můžete být zcela klidní. Zvířata a děti jsou opravdu v bezpečí.

 

Výhody vysocepevnostních plachet na bazén:

 • Kvalita vody bude zachována díky UV filtru.
 • Plachty mají také průtokové síto. Dešťová voda se tak dostane do bazénu, nečistoty nikoliv.
 • Po sezóně nemusíte bazén vypouštět. Vodu stačí upustit po trysky. Odpadne tak složité čištění a zbytečné napouštění celého bazénu.
 • Barvu plachty a také její tvar si můžete vybrat sami dle svých preferencí. Problém nejsou ani atypické tvary bazénu.
 • Plachta zabrání pádu zvířat nebo dětí do vody.
 • Zajišťovací čepy na bazénové plachty jsou opravdu pevné a bezpečné.
 • K plachtě dostanete navíc náhradní gumové komponenty, upínací čepy a také skladovací vak pro případ potřeby.
 • Materiály mají životnost 10 až 15 let.
 • Plachty jsou vyrobené ze špičkových materiálů ze zahraničí.
 • Firma je držitelem certifikátu Czech made, Česká kvalita. To znamená, že úroveň poskytovaných služeb je opravdu vysoká.
 • Díky plachtě můžete šetřit vodou.
 • Montáž je zcela jednoduchá a případně lze požádat o odbornou montáž.
 • K dispozici máte také servis a případné opravy jsou samozřejmostí.