Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Většinou mnoho automatických závlahových systémů je navrhováno tak, aby majitelům domů a zahrad poskytlo pohodlí. Automatický zavlažovací systém vám poskytne klid s ohledem na zabezpečené zalévání i v době kdy nejste doma nebo máte jiné časově neodvratné povinnosti. Garantujeme vám, pokud bude systém nainstalován podle navrhovaných standardů, podle specifik dané zahrady a složení půdy a její propustnosti tak úspora vody a kvalita růstu rostlin bude značná. Jednou měsíčně by majitel již nainstalovaného systému měl překontrolovat těsnost spojek a potrubí, neboť nadbytečným průsakem vznikají zbytečné ztráty a nadměrná závlaha, může i škodit rostlinám.

 

Správná zahrada

Kapénková závlaha s regulátorem

Majitelé by se měli vyvarovat používaní takových postřikovačů, které jsou naddimenzované nebo špatné orientované na fasádu domu nebo do uličního prostoru. Kapénková závlaha je vynikající pomocník, ale všeho s mírou. Regulátorem by se zavlažování mělo omezit jen na potřebnou dobu, není třeba zavlažovat denně, nebo odpoledne. Večerní zalévání trávníku není vhodné z důvodu podpory růstu plísní a lišejníku. Nejlépe je časné ráno.

Zavlažování trávníku s kvalitními rozstřikovači

Úhledně ozdobený, svěží zelený trávník tvoří přírodní koberec, na němž je radost relaxovat. K tomuto cíli se lehce dostanete cestou zavlažování trávníku a to automatizovaným systémem. Potřebujete k tomu kvalitní rozstřikovače, které se instalují na trávníku a voda je vedena podzemním potrubím, takže je systém neviditelný, pokud se nepoužívá. Takto můžete i sekat sekačkou bez obtíží, neboť postřikovače jsou zapuštěny v zemi. Při zavlažování se zvednou ze země a kropí trávník jemnými kapkami. Na trhu jsou takové postřikovače v široké škále podle potřeb a rozloh trávníků (např. pro okrajové zalévání, středové, menších travnatých ploch je obtížnější, zde se hodí rozstřikovací hlavy apod.)