Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Každý majitel domu chce mít i krásnou zahradu, která bude jeho chloubou a bude mít své obdivovatele. Každý rok se služby krajinářských designérů stávají stále populárnějšími. Lidé mají zájem o to, aby jejich zahrada byla nejen pohodlná, ale také atraktivní. Samozřejmostí je ale také kvalitní oplocení zahrady, bez kterého by ani dům nemohl pořádně fungovat a to zejména z pohledu dostatečného soukromí.

Základ zahrady

Základem estetické zahrady je trávník. Celé území může být vyplněno mnoha rostlinami v různých barvách, ale bez základny, kterou tey tvoří kvalitní trávník, nebude pohled úplný. Je potřeba si uvědomit, jakou fukkci bude takový trávník na zahradě plnit. Pokud se jedná třeba o zahradu, která bude opravdu jen okrasná, je vhodný klasický anglický trávník, po ktrém se nebude šlapat, bude krátce střižen a speciálně udržován. Pokud ovšem bude po trávníku běhat několik dětí, je potřeba výsadba obyčejného trávníku, kterému nebude vadit nášlap.

Kvalitní oplocení

Majitelé domů mají také zahradu v předních částech pozemku, tedy před domem a pokud není oplocen nějakým plotem, je otevřen očím sousedů a kolemjdoucích a jeho design musí být pečlivý. Tradičně se na takovém pozemku pěstují nejkrásnější rostliny, vytvářejí se zajímavé květinové kompozice se zahradními figurkami, rybníky, kameny nebo jinými zajímavými krajinnými detaily. Není to ale nutné, ovšem lidé si na takové designu hodně zakládají. Pomoci mu může dokonce i obyčejný plot, který plní nejen funkci ochrannou, ale i designovou.

Jak vybrat oplocení domu

Existuje tolik možností oplocení domu, které mohou být například vyrobené z hliníku a jsou tak odlišné, že je někdy obtížné vybrat nejlepší plot pro dům. Rozpočtové oplocení zároveň neznamená vůbec nízkou kvalitu. Nyní se vyrábí široký sortiment různých materiálů, které vydrží mnoho let a nevyžadují velké náklady. Každý plot může plnit různé funkce a design plotu musí často splňovat požadavky majitele domu, aby zachoval styl, estetický vzhled, byl odolný atd. Majitelé domů, kteří uvažují třeba o hliníkovém plotu, by měli znát výhody a nevýhody tohoto typu plotu a to jim pomůže při výběru.

plachta-na-bazen

Zahrada a vodní radovánky

V dnešní době je ale také součástí každé zahrady i zahradní bazén. Ten bývá v nejrůznějších rozměrech, ale také tvarech. I tady se dá dobře využít služeb spolehlivé a odborné firmy, která nabízí kvalitní oplocení, neboť právě bazén je hodně o soukromí majitelů. Navíc zahradní bazén je třeba také dostatečně udržovat, aby voda byla čistá a člověk si tak mohl užívat vodní radovánky plnými doušky. Není zrovna příjemné chodit každé ráno se sítkem v ruce a čistit bazén od nečistot a hmyzu. Vhodným řešením, které je dostupné pro všechny, jsou kvalitné bazénové plachty. Ty plní hned několik funkcí a majitelům zahradních bazénů nedají tolik práce. Jednak chrání bazénovou vodu před nečistotami, dále pak šetří bazénovou chemii, protože se pod plachtou voda vypařuje pomaleji a navíc mohou tyto bazénové plachty vodu trochu nahřívat. Jsou to solární plachty, které obsahují malé vzduchové bublinky a přitahují sluneční paprsky, fungují v podstatě jako lupy.

Takže, aby byla zahrada u domu dokonalá, je třeba chránit zahradní bazén proti nečistostám z okolí a ochrana majetku je přisuzována kvalitnímu oplocení domu.