Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 605 797 777

Saunování ve finské sauně je nepopsatelný relax pro naše tělo a náš organismus. Tělo je uvolněné a napomáhá k pozitivní náladě. Díky pravidelnému saunování odbouráme stres, který je v dnešní době hodně rozšířen a populaci doslova pohlcuje, zbavíme se napětí, které stres doprovází a blahodárné účinky sauny na naše zdraví mají skvělý efekt celkovou kondici a imunitu. Škodliviny, které jsou díky saunovému pocení z těla vyplaveny jsou pak doslova spláchnuty pod chladivou vodou.

Kam se finská sauna hodí?

Domácí finská sauna je vhodná nejen do bytu, domu a do zahrady. Stává se z ní doplněk našeho kvalitního bydlení a působí velmi luxusně. Můžeme ji umístit například do nevyužitých prostor v domě, ale protože je na trhu široký sortiment domácích saun, které se liší nejen velikostí, jsou sauny dnes montovány i do bytů a na místa, která bychom ani nepředpokládali. Saunu tak můžeme dnes najít i vedle ložnice nebo koupelny.

Výhody domácí finské sauny

Investice, kterou do domácí finské sauny vložíme, se nám určitě vrátí a to nejen v podobě našeho pevného zdraví a udržování silně odolné imunity. Sauna nám také poskytne dokonalé soukromí, které samozřejmě ocení ti, kteří jsou stydlivější povahy a přitom si chtějí saunování dopřávat. S tím souvisí následná úspora našeho času. Domácí saunu si můžeme totiž dopřát kdykoliv budeme chtít a nemusíme tak čekat na volný termín ve veřejné sauně.

Sauna a volba materiálu

Saunové kabiny nebo jejich vnitřní obložení jsou vyrobeny z kvalitního dřeva. Vnitřní obložení se většinou vyrábí ze skandinávského smrku, z osiky, kanadské borovice, případně cedru nebo jejich kombinací; využívají se ale i další dřeviny. Kanadská borovice je pevná a nevytéká z ní smůla. Cedr zase krásně voní díky přítomnosti esenciálních olejů a je velmi oblíbeným materiálem v luxusnějších saunách.

Typy domácí sauny na trhu

Infrasauna – je poslední dobou oblíbeným druhem sauny. Zdroj tepla jsou zde infrazářiče místo klasických saunových kamen. Tento druh saunování je doporučen lidem, kteří nesnášejí příliš vysoké teploty a nebo se léčí s vysokým krevním tlakem.

Finská sauna
– mají speciálně řešené větrání pro cirkulaci vzduchu a teplota se zde pohybuje zhruba do 80 stupňů Celsia.

Biosauna – dnes již ne tak neznámý název pro saunu. Funguje na principu aromaterapie, kdy se do vzduchu společně s párou dostává aroma z léčivých bylinek nebo aroma olejů.