Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Přemýšlíte o altánku, kterým byste si zkrášlili zahradu? Nebo hledáte jen místo pro setkávání s přáteli, které byste mohli za zahradě pohodlně využívat během celého roku? Či si chcete zařídit zimní zahradu? Pak si pořiďte zahradní pergolu s kvalitním opláštěním, anebo pevnou stavbu s hliníkovými okny.

 

Jaké výhody mají plachty?

Pergolu lze vybudovat jako klasickou stavbu nebo dřevostavbu, anebo můžete využít jen jednoduché konstrukce s vhodným opláštěním. Kvalitní plachta se uchycuje pomocí hliníkového profilu, který umožňuje snadné a rychlé usazení plachet. Také disponuje řemínky k zajištění srolování plachty a spodním překrytím clony proti zatečení vody a zanesení nečistot. Díky tomu si můžete užívat letního i zimního posezení se vším myslitelným komfortem.

Kvalitní plachty

Dobře se rozmyslete

Než se ovšem pustíte do plánování pergoly a vybírání kvalitních plachet, dobře si promyslete, zdali si chcete zařídit pouze letní posezení, nebo jestli byste si rádi vybudovali místo, které byste na zahradě mohli obývat celoročně. To samé platí i pro zimní zahradu. Někdy je lepší si místo ocelových konstrukcí a plachet pořídit klasickou stavbu s okny, a to nejlépe hliníkovými, které nepůsobí tak robustním dojmem, a ke všemu propouštějí do interiérů mnohem více denního světla než okna dřevěná nebo plastová.

 

Elegantní hliníková okna

Hliníková okna jako náhražku za plachtu oceníte i z toho důvodu, že jsou velmi lehká a tudíž nijak výrazně nezatěžují stavební konstrukci. Také jsou bezpečná, protože nedochází k jejich deformaci, nedají se proto tak snadno vypáčit. A kdo si potrpí na vzhled, jistě ocení jejich eleganci a také možnost různých povrchových úprav a barevných vzhledů. Hliníková okna rozhodně nemusejí mít jenom stříbrný design.

 

Dlouhá životnost a odolnost dělá z hliníkových oken žádanou komoditu

Za zmínku určitě stojí i dlouhá životnost hliníkových oken a ekologická nenáročnost, protože jsou hliníková okna snadno recyklovatelná. A pokud si chcete zimní zahradu nebo pergolu zrealizovat se skutečně velkými okny, pak jsou hliníková okna naprosto ideální. Umožňují vám vybudovat okna takových rozměrů, kterých s dřevěnými ani plastovými okny nedosáhnete.

 

Hliníková okna jsou také odolná proti různým klimatickým podmínkám. Za všech okolností si zachovávají své užitné vlastnosti i designový vzhled.

 

Mají nějaké nevýhody?

Jen je dobré si uvědomit, že hliníková okna nejsou příliš levnou záležitostí, protože je jejich výroba náročnější z technologického a rovněž i energetického hlediska. Pokud do nich ale investujete, určitě se vám tato investice mnohonásobně vrátí. Občas se o hliníkových oknech říká, že nemají tak dobré tepelně-izolační vlastnosti, ale to vůbec není pravda. Jen si musíte vybrat kvalitní hliníkový profil.

 

Čištění a údržba hliníkových oken

Hliníková okna ani nevyžadují žádnou složitou údržbu. Pravidelně je očistěte od prachu a to mýdlovou vodou nebo vhodným neagresivním saponátem smíchaným s vodou. Vyvarujte se všech agresivních čisticích prostředků s abrazivy anebo drátěnek a jiných ostrých předmětů. Nepoužívejte ani organická rozpouštědla a ředidla. Rovněž se nevyplatí čistit hliníkové rámy nasucho, protože tím vytváříte statickou elektřinu.

 

Jednou za rok nezapomeňte zkontrolovat funkčnost kování, šroubů a vrutů. Ty je zapotřebí čas od času dotáhnout nebo vyměnit. Také pohyblivé části kování promazávejte olejem na šicí stroje nebo vazelínou ve spreji. Zkontrolujte odvodňovací otvory a těsnění. Pokud se vám na oknech nebude cokoliv zdát, neváhejte si přizvat k opravě nebo údržbě hliníkových oken profesionála. Do větších oprav se nikdy nepouštějte sami.