Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Milujete posezení na své terase či pergole? Aby byl pobyt ve vašem letním obýváku příjemný i v letních měsících, je nutné pořídit si kvalitní zastřešení. Nejlevnější variantu představují kvalitní plachty. Podle čeho vybírat stínící plachtu a jak provést její montáž?

Stínící plachty poskytnou stín i v atypicky řešených prostorech

Pergoly a terasy jsou nedílnou součástí každého domu a poskytují nám možnost pobytu na čerstvém vzduchu takřka celoročně. Abyste si mohli nerušeně užívat posezení s přáteli nebo si v klidu relaxovat na své pergole, je nutné, pořídit jí kvalitní plachtu, která vás ochrání před škodlivým UV zářením, povětrnostními vlivy, deštěm i sněhem.

Jestliže sháníte kvalitní plachtu, kterou byste zastínili i atypicky tvarované posezení, pak pro vás máme jednoduché řešení. Velmi levnou a dlouhodobou variantou jsou kvalitní plachty. Ty zajistí perfektní zastínění i ochranu proti vodě a sněhu. Instalace takové plachty není vůbec složitá. Plachta má v každém rohu silné nerezové kovové upínací oko, pomocí kterého ji lze uchytit.

Instalatérství Musil

Plachty různých tvarů i rozměrů

Pro vaši terasu můžete vybrat plachtu přesně podle potřeb. Vybírat můžete v několika tvarech i rozměrech. Firmy se také specializují na výrobu zastínění a zastřešení na míru. Není žádný problém vyrobit plachtu na míru vašemu projektu.

Jak se napínací plachty uchycují?

Stínící plachty se uchycují pomocí silných nerezových ok, kterými jednoduše plachtu připevníte ke sloupku, k podbití domu, do dřevěného trámku atp. K uchycení doporučujeme použít nerezový montážní materiál, jako jsou karabiny, řetězy, napínací háky, vruty atd.

Pro ukotvení budete potřebovat:

  • nerezové šrouby s okem případně desky do dřeva s okem
  • napínací háky
  • karabiny
  • závěsný řetěz

Postup instalace stínící plachty

Každá stínící plachta je dodávána s montážním návodem, který doporučujeme pozorně přečíst. Podle návodu plachtu jednoduše a bez potíží nainstalují i méně zdatní domácí kutilové. Stačí postupovat podle návodu a mít po ruce upevňovací materiál a potřebné nářadí.

Nejdříve je nutné změřit si otvory, kterými budete provlékat upevňovací prvky. Umístěny by měly být od středu plachty přes oko až do pevného bodu, kde budete prvek instalovat.

Přichází na řadu instalace upevňovacích prvků. Nerezové šrouby s okem a desku s okem připevníte do zdi jednoduše pomocí hmoždinky. Můžete využít také kolejnici s posuvným okem, kterou pomocí vrutů připevníte např. na dřevěný sloupek, abyste mohli nastavovat sklon plachty dle pozice slunce.

Plachta se pak k prvkům připevní pomocí karabin a řetízků. Pro napnutí plachty použijte napínací háky, ale není to nutností, dá se napnout i jen pomocí řetězů a karabin.

Potřebujete pomoci s instalací plachty na pergolu?  Jestliže nemáte po ruce nářadí, nebo si na instalaci plachty netroufáte, určitě doporučujeme zavolat našeho hodinového manžela. Ten má s instalací stínících plachet bohaté zkušenosti. Instalatér stínících plachet také poradí s výběrem upevňovacího materiálu.