Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Architektura dřevostaveb se dostává v posledních letech hodně do popředí. Moderní doba si žádá moderní bydlení a právě takové nabízejí srubové domy. Jejich poprávka rok od roku stoupá a spolehlivě uspokojí i tu náročnější klientelu.

Dřevo ve srubu na klíč

Dostatek materiálu, tedy dřeva, je jednou z nejpodstatnějších faktorů, které drží sruby stále na horní hranici oblíbenosti. Je to stavební materiál, který je zde již od nepaměti. Má jedinečnou strukturu a vynikající tepelně izolační vlastnosti. Jako stavební materiál ho používali již naši předkové. Dřevo je také velmi dobrý regulátor vlhkosti, vyrovnává tedy vlhkost okolního vzduchu se svou vlastní vlhkostí, dobře také filtruje nepříjemné zápachy a výpary. Dřevo je navíc považováno za přírodní obnovitelný materiál, jenž představuje velký přínos pro životní prostředí,ale také i pro celkovou energetickou náročnost budov.

Ke stavbě srubových domů je použito velmi kvalitní dřevo, většinou smrkové nebo z kanadské borovice.

Otázka životního stylu

Bydlení ve srubu splňuje nejen všechny požadavky na moderní a zdravé bydlení, ale je to i otázka životního stylu. Srub je dokonalou tváří komfortu a lidé se v něm cítí dokonale, příjemně a život ve srubu má pozitivní účinky i na naši psychickou stránku. Dřevo na nás dýchá a pokud se člověk rozhodne po bydlení  ve srubu na klíč, jistě nebude litovat. Lidé se tak navracejí k přírodě, jsou s ní spjati.

Výhody srubu na klíč

Vcelku nízké náklady na bydlení jsou jedním z faktorů, proč si pořídit komfortní a dokonalé bydlení ve srubu. Pokud tedy uvažujeme o takové dokonalé dřevostavbě, měli bychom brát v úvahu i to, kde si jej postavíme. Dobře se bude vyjímat na okraji města nebo na venkově, kde je blíž přírodě. Další výhodou srubových domů je jeho životnost. Pokud se o něj budeme dobře a dostatečně starat a udržovat jej, poslouží nám dobře i dalších několik desítek let. Údržba takových dřevostaveb je poměrně snadná a vyžaduje jednou za čas naimpregnovat dřevo proti povětrnostním vlivům a proti nezvaným hostům, jakými jsou červotoči. Nesporně největší výhodou dřevěných staveb je jistě jejich doba výstavby. V tomhle případě můžeme bydlet i za několik týdnů.

Technologie stavby srubu

Dnes je možné vyžít několik typů technologií stavby dřevěného srubu. Rozdíl bývá většinou ve tvaru průřezu hlavních stavebních prvků, jakými jsou opracované kmeny z kvalitního dřeva. O je ale u všech technologií stavby stejné, je izolace. Výplně a mezery mezi trámy se vyplňují minerální nebo ovčí vlnou a utěsní těsnicí páskou, následuje pak jen zakrytování izolace dřevěnou lištou.

Nabídka firem

Pokud jsme se tedy rozhodli pro bydlení ve srubu, je dobré se podívat na trh a na nabídku firem. Firmy dnes navrhují a vypracují projekt a to v souvislosti s umístěním stavby v určitém prostoru a okolí. Na přání zákazníka přizpůsobí celý projekt a také půdorys a jeho členění, dále je zde možnost jen hrubé stavby nebo rovnou klasicky stavby na klíč. Jde totiž o kompletní servis prací a služeb, které jsou zahrnuty v ceně srubu.