Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Potřebujete se zbavit staré nemovitosti nebo si pořizujete novou? Chcete svůj byt či dům pronajímat, nebo byste jen rádi věděli, za kolik by se dal prodat? Ve všech případech se obraťte na realitní kancelář.

S čím vám realitní kancelář pomůže?

Vyberte si renomovanou realitní kancelář Šternberk, která vám nabídne odborné poradenství i veškeré další služby, které se týkají prodeje nemovitosti či pozemků nebo jejich nákupu a pronájmu. Realitní kancelář zároveň poskytuje i právní služby a finanční servis, díky tomu se při koupi nebo pronájmu nemovitosti nemusíte obracet už na nikoho jiného. Realitní agent vám se vším pomůže. V jeho kompetenci je poskytnout:

  • odhad tržní ceny
  • služby související s dědickým řízením
  • nezávaznou konzultaci v oblasti realit
  • komplexní služby související s pronájmem nemovitosti

Realitní kancelář Šternberk se zabývá:

  • prodejem nemovitosti
  • pronájmem nemovitosti
  • nákupem nemovitostí
  • financováním
  • odhadem tržní ceny
  • okamžitými nákupy

Petr Šoustal

Prodej nemovitosti

Ze všeho nejdůležitější je sjednat si schůzku s realitním makléřem. Ten nejprve zjistí všechny vaše požadavky a přání a následně vám nastíní celý průběh spolupráce. Vysvětlí vám, co jeho služby zahrnují a jak vám může pomoci. Pokud budete se vším souhlasit, nic nebrání tomu, abyste spolu uzavřeli spolupráci. V rámci spolupráce dále následuje odhad tržní ceny. Realitní agent vypracuje relevantní posudek. Na internetu se sice dá zjistit, za kolik se která nemovitost prodává, ale už nezjistíte, za kolik korun se skutečně prodala. Samozřejmostí je, že vám realitní makléř pomůže prodat nemovitost za co nejvyšší cenu.

 

Poté přichází na řadu podpis smlouvy. Ihned po jejím uzavření se realitní makléř pustí do práce a samozřejmě vás bude o každém svém kroku náležitě informovat.

 

Důležité je nemovitost na prodej řádně připravit, to znamená, že se musí interiér nejen uklidit, ale také vyzdobit tak, aby si potenciální zájemce připadal jako doma. Nemovitost se zároveň nafotí a také se pořídí videozáznamy. Na základě toho se bude prezentovat na webových stránkách realitní kanceláře, na klíčových inzertních portálech a samozřejmě také na sociálních sítích.

 

Realitní makléř také zařídí prohlídky domu či bytu se zájemci a zároveň je dostatečně prověří z hlediska platební schopnosti, abyste si mohli být jistí, že za nemovitost dostanete řádně zaplaceno.

 

V posledních krocích zbývá už jen vyřídit rezervaci pro zájemce a požádat ho o složení finanční jistiny. Dále se vyhotoví dokument o energetické úspornosti nemovitosti dle škály A až G. Pak už nezbývá nic jiného než nemovitost kupci předat a podepsat předávací protokoly.

Nákup nemovitosti

Stejně jako u prodeje nemovitosti, tak i u jejího nákupu hraje klíčovou roli schůzka, na které se s realitním makléřem domluvíte na podrobnostech. Vezme vás na prohlídku nemovitosti a také vám zajistí rezervaci vámi vybraného bytu nebo domu. S realitním agentem se rovněž domluvíte na financování nemovitosti. Může vám zprostředkovat výhodné financování, díky čemuž ušetříte desítky tisíc korun. Po podpisu smlouvy vám předá klíče od nemovitosti a společně podepíšete předávací protokol.

Pronájem nemovitosti

Bojíte se, že nemovitost pronajmete někomu, kdo nebude schopný nájem platit? Nechte si pomoci od profesionála, který dokáže minimalizovat rizika spojená s povinnostmi nájemce vyplývajícími z nájemní smlouvy. Realitní makléř prověří každého potenciálního nájemce v registru dlužníků, z hlediska insolvence a exekucí.

 

Nevíte si s něčím rady nebo jste teprve začali uvažovat o koupi nebo prodeji nemovitosti? Kontaktujte realitní kancelář Šternberk a nechte ji, aby vás cestou za vašimi sny doprovázela.