Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 605 797 777
Návody k údržbě a další dokumentace
Návod k montáži
Návod k montáži napevno
Návod k montáži opláštění s kedrovou lištou
Všeobecné obchodní podmínky

Poradna

Veškeré typy našich opláštění jsou vyráběny ze špičkových německých a japonských materiálů s UV filtrem a certifikací na mrazuvzdornost do -20 C. Materiály jsou spojovány tzv. vysokofrekvenční metodou na švédských strojích FORSTROM, tudíž není pevnějšího spoje. Zatížení je až 100 kg/m2. Cenové rozdíly se proto netýkají kvality materiálů či provedení, ale především níže uvedených parametrů, které je potřeba vzít v potaz při prvotním plánování poptávky opláštění.

Jaký bude účel opláštění?

V první řadě je potřeba si říci k jakému účelu si chci opláštění pořídit. Budete zde trávit volný čas s přáteli a využívat opláštěné prostory jako zimní zahradu. V tom případě pravděpodobně budete požadovat plné opláštění s velkými okny a variabilním provedením s dveřmi apod.

Nebo chcete opláštění využívat přes zimní období primárně jako zakrytí Vašich prostor před nepříznivým počasím a díky opláštění zabránit vniku listí, sněhu a jiných nečistot. V tom případě není potřeba opláštění opatřovat velkou čirou částí a díky tomu ušetříte až 1/3 ceny oproti plachtám s velkými okny a hlavní účel splní na 100%.

Parametry kalkulace ceny

Pro Vaši představu lze shrnout, že hlavní parametr při kalkulaci ceny je následující: čím větší okenní část, tím vyšší cena. Naopak čím menší okna, případně žádná, tím nižší cena (cenový rozdíl je až 300 kč/m2).

Druhý parametr v cenovém rozpětí je vrchní uchycení plachty, které lze řešit dvěma způsoby:

1) Pevné provedení, kdy plachty nelze vysunout.
2) Vysouvací provedení, kdy v případě, že opláštění delší dobu nevyužíváte, lze jednotlivé plachty během několika vteřin odstranit.

V případě požadavků nižší ceny lze doporučit především pro menší velkosti pergoly tzv. Ekonomické provedení s vyztužením plachet tzv. Na tuto s menším pořezem materiálů a tím pádem i nižší cenou. Doporučuje s především u menších velikostí jednotlivých dílů pod 5m2 plochy zakrytí.