Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 605 797 777

Každý rok významné špičky v oboru vyhlašují barvy, které budou trendem pro daný rok. Určení předchází nejrůznější výzkumy, zda se barva opravdu uchytí. Mezi tyto společnosti patří, například Pantone, podle něhož bude barvou roku 2020 odstín living coral.

Inspirací pro výběr barvy byla ekologická stopa člověka

Barva s názvem living coral je popisována jako oranžová barva, která má zlatavé podtóny, jež najdeme například u korálů, odtud je i název samotného odstínu. Tak jako korálové útesy poskytují ochranu pro mořské živočichy, i odstín living coral by v nás měl vzbuzovat pocit klidu, povzbuzení a bezpečí.

Inspirací pro výběr této barvy byla ekologická stopa, jež naše životy na Zemi zanechávají. Korálové útesy jako takové jsou v současnosti velmi ohrožené. Tento odstín nám připomíná krásy mořského světa a má nás na chvilku odvést od všech dnešních technologií a uklidnit nás. Jde o krásnou a pestrou barvu, jež je současně jemná, která sice nesedne všem, ale například na dekoracích s ní chybu neuděláte.

 

Malířství Brno

Méně je někdy více

Pokud si myslíte, že když je tato barva trendy, musíte ji mít po celém interiéru, uklidníme vás. Barva je to sice krásná a málo používaná, ale nikde není dáno, že bude muset být všude. V současnosti se trendy poměrně rychle mění, proto by byla výmalba co pár měsíců opravdu zbytečná, nehledě na to, jak by v této barvě vypadala celá místnost. Pokud však doma něco v této barvě chcete, zkuste to například s pomocí dekorací. Takováto proměna bude rychlá a levnější. Zkusit to můžete například s textiliemi – například polštáři, závěsy či přehozy. Až vás barva přestane bavit, lehce ji změníte.

Korálová barva jako barva doplňková

Pokud ji však chcete mít i ve formě výmalby, použijte ji jako doplňkovou barvu, která bude pokrývat jednu, maximálně dvě stěny. Tuto stěnu vybírejte za denního světla, abyste věděli, jak bude barva během dne vypadat. Hodně záleží například i na tom, zda na stěnu během dne svítí přímé slunce nebo ne. Ideálními kombinacemi k barvě living coral jsou šedá, bílá či petrolejově modrá barva.