Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Máte na své zahradě pergolu, ale stále váháte, jakou podlahu do ní vybrat? Skvělou volbou je zvolit takzvanou dřevěnou terasu. Tedy terasová prkna, která jsou v posledních letech velmi oblíbená a není divu, mají totiž opravdu exkluzivní vzhled. Stejnou podlahu pak můžete případně využít také u bazénu nebo nebo přímo u domu. Dřevo dodá pergole exkluzivní vzhled a navíc bude  sloužit mnoho let.

 

Dřevo je odolné

 

Odolný a trvanlivý materiál, to je dřevo, které se používá na výrobu dřevěné terasy. Nevadí mu ani nepřízeň počasí. Poradí si s vlhkostí, vodou nebo mrazem. Důležité však je, aby byla krytina dostatečně provětrávaná. Z toho důvodu se při pokládce používají speciální rošty. Ty jsou vyrobené z podkladových hranolů ze stejného typu dřeva jako terasová prkna. To je důležité zejména proto, aby materiály pracovaly stejnoměrně.

Terasy Jelínek

Při montáži dřevěné podlahy pod pergolu je možné využít buď speciální nerezové vruty nebo takzvané clipy, kterými se jednotlivá terasová prkna spojují. Častěji se využívají vruty. V obou případech se prkna montují s drobnými mezerami. Ty se nechávají mezi prkny z toho důvodu, aby organický materiál mohl i nadále pracovat.

 

Vybrat si lze typ dřeva

 

Mezi nejoblíbenější materiál na výrobu dřevěné terasy patří sibiřský modřín. Poskytuje totiž ideální poměr cena/ výkon. Terasu však lze vyrobit také z finské borovice ThermoWood, evropského modřínu nebo klasické borovice. V případě, že vás láká spíše exotické dřevo, pak si jistě vyberete mezi dřevinami jakou jsou Bankrai, Merabou, Massaraduba, Bangkirai nebo Ipe.

 

V každém případě půjde o dřevinu prvotřídní kvality a jakosti od prověřených dodavatelů. Můžete si být jisti 100% pravostí původu dřeva. Ačkoliv je dřevo kvalitní a odolné, po čase vlivem počasí ztratí svou původní barvu. To je přirozené a není třeba věšet hlavu. Důležité je se o podlahu dobře starat. To obnáší dvakrát ročně dřevěnou terasu umýt vysokotlakým čističem a ošetřit ji speciálním olejem. Tento olej nejen oživí původní barvu, ale také ochrání materiál před vlhkostí a slunečným zářením.

 

Renovace není problém

 

Pokud už nebude stačit dřevo jen umýt a naolejovat, můžete se obrátit na odborníky, kteří vám rádi pomohou s kompletní renovací. Poté bude podlahová krytina opět vypadat jako nová a sloužit ještě mnoho dalších let. Vyškolený a zkušený technik vždy nejprve na místě zkontroluje stav podlahy v pergole a poté navrhne nejideálnější řešení s ohledem na vaše přání. Pokud to bude potřeba, dojde na výměnu roštů, jednotlivých prken, clipů či vrutů.