Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Pokud hledáte zajímavou alternativu svobodného bydlení, jsou tu mobilní domy. Celoroční mobilní domy vyrábí bydlení špičkové kvality. Samozřejmostí je nízkoenergetické bydlení se všemi vymoženostmi moderní doby, na které si jen vzpomenete. U všech domů si můžete vybrat variantu střechy, vnějšího pláště a vnitřního vybavení. Dobrou zprávou jistě je také fakt, že jsou mobilní domy komplet vyrobené v České republice.

Mobilní dům

Stále je vám to málo? Představovali jste si život na pozemku se zahradou, bazénem a krásným oplocením? Nic není ztraceno. To všechno můžete mít i s mobilním domem. K domu na kolech není problém si přistavět terasu, okolo domu vybudovat pěkný plot a na zahradě mít bazén. Stačí si jen vybrat jaký.

 

Jaké jsou typy materiálů bazénů?

Pokud jste se rozhodli, že si bazén pořídíte je dobré mít přehled v materiálech, ze kterých se bazény vyrábí. Pokud chcete vybudovat bazén zapuštěný do země, je vhodné volit laminátový nebo plastový. Tyto materiály jsou odolné a pevné. Tím pádem vám zaručí větší životnost bazénu. Navíc si můžete vybudovat bazén opravdu podle vašich představ. Vybrat si můžete jakýkoliv tvar i velikost.

 

Přemýšlet můžete rovnou také nad zastřešením bazénu. To pochopitelně dost zvýší pořizovací cenu, ale později se vám odmění snadnější údržbou. Do bazénu díky zastřešení nebudou padat nečistoty a voda vydrží déle teplá. Navíc může zastřešení sloužit také jako zabezpečení proti pádu děti do vody. Dalším plusem zastřešení je prodloužení koupací sezóny.

 

Pokud máte v plánu se stěhovat, myslete na to

V případě, že plánujete do budoucna stěhování i se svým mobilním domem, není zapuštěná varianta právě tím nejšťastnějším řešením. V takovém případě je ideální pořídit si nadzemní bazén. Určitě vás potěší jeho jednoduchá montáž a případná demontáž. Bohužel však nadzemní bazén nikdy nedosáhne kvality bazénu v zemi.

 

Myslete také na to, že pokud má být bazén, stejně jako váš mobilní dům, měl by mít co nejjednodušší tvar. Nezapomínejte ani na jednoduchost spojení s konstrukcí. Ideální je pořídit si skimmerový bazén. Potěší vás jeho nízká cena a velmi snadný provoz. Skimmerový bazén má ve stěně zabudovaný skimmer a vodní hladina je běžně o 10 – 15 centimetrů níž oproti stavební hraně bazénu. Další možností je pořídit si přelivový bazén. Ten má po obvodu žlábek s krycí mřížkou. Hladina vody je u něj až po okraj.

 

Vždy dbejte na správné umístění bazénu

 

Kam bazén umístit? Tomu je potřeba věnovat opravdu velkou pozornost. Budete muset zvážit vazby na dům. Myslete na to, že podloží musí být pevné a také stabilní. Rozhodně nestavte bazén na jílovité nebo dokonce bažinaté půdě. Stejně tak není vhodné stavět zahradní bazén na svahu, kde hrozí sesuvy půdy. Myslete na to, zda nebude vhodné pro bazén vybudovat terasu. Důležité je také přemýšlet nad tím, že v blízkosti bazénu by měl být zdroj vody a ideálně celé technické zázemí. Před stavbou je tedy nutné vše dokonale promyslet.

 

Myslete na zazimování bazénu

Bazén v žádném případě nemusíte vypouštět celý. Na zimu ho stačí pouze odpustit. Podstatné je, aby hladina vody nedosahovala na otvory, ve kterých je připojené různé příslušenství k bazénu. To je nutné samozřejmě odpojit od zdrojů. Ať už jde o ohřev nebo filtraci. Tyto součástí je vhodné zazimovat. Pak byste měli bazén vyčistit. V první řadě je nutné vyndat z vody pevné nečistoty.

 

Dalším krokem je vyčištění dna, pomoci vám může bazénový vysavač. Na závěr je nutné vyčistit také stěny bazénu. Opravdu je důležité dodržet tento postup a nenechávat čištění na jaro. V zimě by se vám totiž ve vodě tvořily bakterie a voda by se zkazila. Po vyčištění bazénu je na řadě ošetření vody a samotné zazimování. Nejprve do vody nalijte příslušný roztok a poté už stačí jen nainstalovat krycí plachtu. Tedy v případě, že váš bazén nemá zastřešení.