Kvalitní plachty ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ZAKRYTÍ
Telefon
Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 732 193 430

Zahrady patří ke každému domu. Jejich úkol je daný, vždy musí být ku prospěchu všem členům domácnosti a měly by být podle představ majitele. Okrasné prvky jsou samozřejmostí, bohatá flora nebo krásná úroda pěstitelů. Mnoho majitelů zahrad si navíc pořídí také pergolu nebo terasu, co jsou velmi oblíbená místa pro rodinná setkávání. Zahradní bazény jsou zase komfortním vybavením zahrady, ale přidat se k nim může i zahradní sauna.
Saunaproject.cz

Místo pro odpočinek

Současný uspěchaný svět lidi nutí také trochu odpočívat. Je to nutné nebo spíše nezbytné. Někdo si představuje odpočinek jako lenošení v posteli, jiný potřebuje spíš čerstvý vzduch a slunce. Pergola nebo altánek je jistě potěšení, ale může to být i terasa, která se těší velké oblibě. Ale je tu také možnost, pořídit si zahradní saunu. Ta je velmi oblíbeným místem pro všechny, kdo chtějí načerpat nejen sílu na další dny, ale chtějí udělat také něco pro své zdraví. Zahradní sauna je tedy místo, které využijí všichni členové rodiny a navíc budou mít své soukromí.

Dobrý projekt a realizace

Samozřejmě, že se zahradní sauna neobejde bez dobrého a kvalitního projektu. Je to stavba a k tomu se také musí tak přistupovat. Stavbu zahradní sauny může zařídit i firma. Služby jsou dodávány na klíč, stejně jako je tomu třeba u stavby domu na klíč. Člověk se prakticky nemusí o nic starat a realizace je provedena od A – Z. Zahradní sauna může mít navíc mnoho podob, ale základem je její dobrá funkce. Neméně důležitá je samozřejmě izolace sauny. Ta musí být dostatečná a především správná. Vhodná je klasická a všude dostupná minerální vata, může se jednat i o vatu kamennou, nebo – li čedičovou, ale v posledních letech se jako dobrý a kvalitní izolant používá především PU panel v různých tloušťkách.

Design sauny může být prakticky jakýkoliv. Hodně záleží na preferencích majitele zahrady, ale velkou výhodou je, pokud pozemkem protéká například potok nebo je v jeho bezprostřední blízkosti jezero. Jednak se ušetří náklady, protože není potřeba přemýšlet nad velikosti ochlazovacího bazénu, ale sauna může mít dokonalý výhled směrem do přírody.

I zahradní sauny potřebuje vytápění

Neméně důležitým prvkem každé sauny je vytápění. Bez toho by se sauna stala vlastně jen obyčejným zahradním domkem bez využití. Ale i tady je z čeho vybírat. Jednak jsou to různá elektrická kamna, jejichž obsluha je pro majitele komfortní a pohodlná. Topení navíc může být ovládáno dokonce i na dálkové ovládání, takže po příjezdu z práce lze topení v sauně nastavit na požadovanou teplotu a pak už je možné odpočívat.

Druhou možností jsou kamna na dřevo. Jsou autentičtější a stále oblíbenou verzí. Navíc pohled do plápolajícího ohně přináší harmonický klid a teplo taková kamna udrží dlouhou dobu.

Jaké výhody mají sauny

Nejen zahradní sauny, ale sauny všeobecně jsou dokonalým místem, kdy se člověk uvolní a může alespoň na chvíli relaxovat. Ze zdravotního hlediska mají sauny blahodárný účinek na lidské zdraví, dobře prokrvují tělo a díky vysokým teplotám, které v sauně panují, vyplavují z těla škodlivé látky. Navíc pravidelnou návštěvou sauny člověk posílí imunitu svého těla, ale zvýší i obranyschopnost organismu. Zahradní sauna je tedy skvělým řešením i pro jedince po operacích, je to vhodná rekonvalescence.